Novinka: Golden Interstar Xpeed LX PRO

Už čoskoro príde na náš trh ďalší nový produkt od nemeckej firmy Golden Interstar. Jedná sa o jednotunerový, FULL HD, digitálny, linuxový satelitný prijímač určený pre príjem satelitného vysielania v HD a SD rozlíšení. Prijímač je veľmi nízky a má celokovový obal ktorý dodáva prijímaču efektný kovový vzhľad. 

Rozmery prijímača sú (ŠxHxV) 195 x1 15 x 22 mm .

DSC_0898

Srdce prijímača tvorí dvojjadrový mipsel procesor BCM 7362 o takte jadra 750Mhz (2000DMIPS), doplnený o 512MB DDR3 operačnej pamäte a 512MB FLASH. O chod prijímača sa stará overený linuxový operačný systém enigma2.

V hornej časti prijímača sú vetracie otvory pre odvod nadbytočného tepla z prijímača.

 

DSC_0897

Predný panel obsahuje dve signalizačné diódy,IR čidlo a jedno tlačidlo POWER.

DSC_0896
Na ľavej bočnej strane prijímača sa nachádza jedna UNI čítačka dekódovacích kariet. Prijímač nemá CI slot pre vloženie CI modulu.
DSC_0900

Zadný panel obsahuje tieto pripojenia :

 LNB IN – vstup pre pripojenie satelitnej antény, napevno zabudovaný satelitný tuner DVB-S/S2

S/PDIF – optickým audio výstupom môžete prijímač pripojiť pomocou optického kábla ku AV receiveru, alebo domácemu kinu a získať tak kvalitný priestorový zvuk.

IR – ku prijímaču môžete pripojiť naj externé IR čidlo pomocou ktorého bude komunikovať DO s prijímačom. Prijímač tak môžete schovať na neviditeľné miesto.

AV – pomocou kábla CINCH/jack môžete pripojiť prijímač ku starším typom TV.

 

DSC_0901

HDMI – ku LCD, alebo plazmovej TV prijímač pripojíte pomocou HDMI konektora a HDMI kábla.

LAN 10/100Mbit – pomocou ethernetu a LAN kábla môžete prijímač pripojiť ku internetovej sieti, nebude však chýbať ani podpora pripojenia pomocou wifi USB  ku wifi sieti či pomocou 3G modemu ku mobilnej internetovej sieti.

USB1 a USB2 – USB 2.0 porty slúžia pre pripojenie USB komponentov ako USB kľúč, USB HDD, USB wifi adaptér , 3G US modemu a pod.

DC 12V – prijímač je napájaný externým napájacím zdrojom 12V.

Na prijímači nechýba ani tlačidlový sieťový vypínač.

Do prijímača nie je možné zabudovať interný HDD.

DSC_0894

Dodávané diaľkové ovládanie je menšej veľkosti. Na spodnej strane je tvarované pre lepší úchop. Ovládanie slúži iba pre ovládanie prijímača Golden Interstar Xpeed LX PRO, nieje programovateľné aj pre ovládanie iných zariadení ako TV a pod.

DSC_0893

Balenie Golden Interstar Xpeed LX PRO obsahuje: 

1x prijímač Golden Interstar Xpeed LX PRO

1x diaľkové ovládanie 

2x AAA batérie do diaľkového ovládania

1x návod na obsluhu

1x HDMI kábel