Golden Interstar Xpeed LX2

Golden Interstar Xpeed LX2 sa radí do strednej triedy linuxových satelitných prijímačov. Prostredníctvom tohto FULL HD, dvojtunerového, linuxového, digitálneho, satelitného/combo prijímača môžete sledovať satelitné, terestriálne, alebo káblové vysielanie a to v HD aj SD rozlíšení.

Prijímač Golden Interstar Xpeed LX2 je dodávaný vo dvoch verziach:

1.Satelitný dvojtuner osadený dvomi DVB-S2 satelitnými tunermi, pričom jeden satelitný tuner je pevne zabudovaný a druhý tuner je PNP vymeniteľný (v prípade potreby možno miesto satelitného tuneru dokúpiť a osadiť hybridný tuner DVB-T2/C).

2.Combo prijímač osadený jedným napevno osadeným tunerom a jedným vymeniteľným hybridným tunerom DVB-T2/C pre sledovanie terestriálnej. alebo káblovej TV.

LX2-predný

Prijímač má takmer rovnaký HW ako model LX1. Xpeed LX2 má mimo druhého tuneru ešte navyše aj CI slot pre vloženie CI modulu  a namiesto sedem-segmentového displeja má 8-miestný alfanumerický displej zobrazujúci aj názvy programov.. Prijímač má mimo CI slotu aj dve softvérovo upraviteľné UNI čítačky dekódovacích kariet.

Srdce prijímača tvorí jednojadrový mipsel procesor BCM7358 single core (700Mips) doplnený o 512MB operačnej pamäte a 512MB flash pamäte.

O chod prijímača sa stará overený linuxový operačný systém enigma2. Prijímač s OS Enigma 2 má narozdiel od nelinuxového prijímača tieto vymoženosti:

  • stream TV vysielania a nahrávok cez internetovú sieť do PC, smartfónu, alebo tabletu.
  • ovládanie prijímača cez internetovú sieť .
  • inštalácia pluginov – tým si rozšírite multimediálnosť prijímača o rôzne programy IPTV, internetové rádia, Youtube, CSFD, ArchívyCZ/SK a veľa ďalších…..
  • prostredníctvom nainštalovaného webbrovseru môžete prehliadať internetové stránky a taktiež môžete využívať hybridnú televíziu HbbTV.
  • Inštalácia skinov – tým si môžete meniť rôzne vzhľady zobrazenia menu prijímača.
  • nahrávanie a prehrávanie so sieťového disku cez internetovú sieť cez protokoly SAMBA / DLNA …

Golden Interstar Xpeed LX2 dokáže nahrávať sj viac programov naraz a to aj so súbežným použitím oboch tunerov. Nahrávať môžete na USB kľúč, USB HDD alebo sieťový HDD. Taktiež môžete využívať funkciu Thimeshift (nahrávanie s časovým posunom) – pozastaviť práve vysielaný program a znovu spustiť od miesta pozastavenia a pod. Prijímačom môžete prehrávať multimediálne súbory hudbu, video, obrázky z USB kľúča, USB HDD alebo sieťového HDD.

LX2-zadný

Do prijímača nie je možné zabudovať interný HDD . Ku internetovej sieti môžete prijímač pripojiť pomocou ethernetu 10/100Mbit a LAN kábla, alebo ku wifi sieti za pomoci wifi USB adaptéra. Taktiež je možnosť pripojenia ku internetu aj za pomoci kompatibilného 3G modemu. Prijímač nepodporuje funkciu PIP (obraz v obraze).

dialk.LX

Diaľkové ovládanie dodávane ku prijímačom Golden Interstar XpeedLX je programovateľné aj pre ovládanie TV. 

Ku prijímaču je možné dokúpiť aj samostatne vymeniteľné tunery a to v prevedení :

Satelitný PNP tuner DVB-S2

Hybridný (terestrálny/káblový) PNP tuner DVB-T2/C

Recenzia prijímača Golden Interstar Xpeed LX2