Golden Interstar Xpeed LX1

Golden Interstar Xpeed LX1 sa radí do strednej triedy linuxových satelitných prijímačov. Prostredníctvom tohto FULL HD, jednotunerového, linuxového, digitálneho, satelitného prijímača môžete sledovať satelitné vysielanie a to v HD aj SD rozlíšení. Prijímač má zabudovaný jeden napevno zabudovaný  DVB-S/S2 satelitný tuner . Srdce prijímača tvorí jednojadrový mipsel procesor BCM7358 single core (700Mips) doplnený o 512MB operačnej pamäte a 512MB flash pamäte. Pre zobrazovanie údajov je na prednom paneli prijímača zabudovaný 4-miestný 7-segmentový displej. Pre dekódovanie má prijímač zabudované dve softvérovo upraviteľné UNI čítačky kariet, nemá však CI slot pre vloženie dekódovacieho CI modulu.

LX1-predný

O chod prijímača sa stará overený linuxový operačný systém enigma2. Prijímač s OS Enigma 2 má narozdiel od nelinuxového prijímača tieto vymoženosti:

  • stream TV vysielania a nahrávok cez internetovú sieť do PC, smartfónu, alebo tabletu.
  • ovládanie prijímača cez internetovú sieť .
  • inštalácia pluginov – tým si rozšírite multimediálnosť prijímača o rôzne programy IPTV, internetové rádia, Youtube, CSFD, ArchívyCZ/SK a veľa ďalších…..
  • prostredníctvom nainštalovaného webbrovseru môžete prehliadať internetové stránky a taktiež môžete využívať hybridnú televíziu HbbTV.
  • Inštalácia skinov – tým si môžete meniť rôzne vzhľady zobrazenia menu prijímača.
  • nahrávanie a prehrávanie so sieťového disku cez internetovú sieť cez protokoly SAMBA / DLNA …

Golden Interstar Xpeed LX1 dokáže nahrávať sj viac programov naraz (v rámci toho istého transpondéru) a to na USB kľúč, USB HDD alebo sieťový HDD. Taktiež môžete využívať funkciu Thimeshift (nahrávanie s časovým posunom) – pozastaviť práve vysielaný program a znovu spustiť od miesta pozastavenia a pod.

Prijímačom môžete prehrávať multimediálne súbory hudbu, video, obrázky z USB kľúča, USB HDD alebo sieťového HDD. 

LX1-zadný

Do prijímača nie je možné zabudovať interný HDD .

Ku internetovej sieti môžete prijímač pripojiť pomocou ethernetu 10/100Mbit a LAN kábla, alebo ku wifi sieti za pomoci wifi USB adaptéra. Taktiež je možnosť pripojenia ku internetu aj za pomoci kompatibilného 3G modemu.

Prijímač nepodporuje funkciu PIP (obraz v obraze).

Diaľkové ovládanie dodávane ku prijímačom Golden Interstar XpeedLX je programovateľné aj pre ovládanie TV.

dialk.LX

Recenzia prijímača Golden Interstar Xpeed LX1